• COMPETIȚII TRIMESTRUL I 2022

     

    03-15. 01

    Perioada de transfer, taxe şi vize /2022

    F.R.POPICE

    22.01

    Etapa a III-a Cupa Romaniei Seniori ( KSE)

    CLUJ-NAPOCA

    22.01

    Etapa a III-a Cupa Romaniei Senioare ( RAPID) - Finala

    PLOIESTI

    29.01

    Etapa a I-a retur CN Juniori/junioare U23

     

    29. 01

    Etapa a I-a Cupa Romaniei Individual /Perechi U60,60+

    HUNEDOARA

    05.02

    Etapa a I-a Retur CN Seniori/Senioare

     

    12.02

    Etapa a IV- a Cupa Romaniei Seniori (TALMACIU) Finala

    HUNEDOARA

    19.02

    Etapa a II-a Retur Seniori

     

    26.02

    Etapa a II-a Retur CN junioare U23

     

    05. 03

    Etapa a III-a Retur CN Seniori si Etapa a II_a Retur Senioare

     

    12.03

    Etapa II-a Cupa Romaniei Individual/Perechi 60+

    PLOIESTI

    12.03

    Etapa a IV-a Retur CN Seniori

     

    13-22.03

    Cantonament Lot national Seniori (f+m), Juniori U14, U18 si U 23 (f+m)

    POIANA BRASOV

    19. 03

    Etapa II-a Retur CN juniori si Etapa III-a Retur CN junioare

     

    26-27. 03

    Finala CN U18 Individual,Perechi,Tandem,Tandem Mixt si Sprint M/F

    CLUJ NAPOCA

    09.04

    Etapa a V-a Retur CN Seniori si Etapa a III-a Retur CN Senioare

     

    15-16. 04

    PLAY-OFF CN SENIOARE ECHIPE

    CLUJ NAPOCA

    19-20.04

    PLAY-OFF CN JUNIOARE 23 ECHIPE

    CLUJ-NAPOCA

    22-23.04

    PLAY-OFF CN JUNIORI U23 ECHIPE

    PLOIESTI

    29-30.04

    PLAY-OFF CN SENIORI ECHIPE

    PLOIESTI

    03-13.05

    Cantonament Lot National Juniori /junioare U18,U23

    PLOIESTI,TG-MURES,CLUJ

    07-08.05

    Meci Amical SERBIA-ROMANIA juniori U18 ,U23

    APATIN/SERBIA

    10-17.05

    Cantonament National Seniori F/M

    PLOIESTI,TG-MURES,CLUJ

    13-17.05

    Campionat European U60,60+ F/M

    ELVA ESTONIA

    14-17.05

    Cupa Mondiala U18 F/M

    ELVA/ESTONIA

    17-22.05

    Campionat Mondial Echipe U23 F/M

    ELVA/ESTONIA

    22-28.05

    Campionat Mondial Seniori Individual, tandem, tandem mixt, sprint F/M

    ELVA/ESTONIA

    03- 05.06

    Competiţie Naţională Juniori mici U14,U12 (Finantat de MTS prin Federatie)

    CLUJ /PLOIESTI

    12.06

    Finala Cupa Romaniei Individual /Perechi U60, 60+

    HUNEDOARA/CLUJ

    17-19.06

    FINALA CN U14 individual ,perechi, tandem ,tandem mixt si sprint

    TARGU MURES/PLOIESTI

     

    FRP

    Federația Română de Popice

  • COMPETIȚII TRIMESTRUL II 2022

     

    01-15.07

    Perioada de transfer, taxe, vize şi înscrieri în C.N. 2022-2023

    F.R.POPICE

    15-25. 07

    Cantonament Lot naţional Seniori , Tineret U 23 şi Juniori U 18 M/F

    Poiana Braşov

    06-07.08

    Finala CN Echipe 60+

    CLUJ-NAPOCA

    18-21.08

    Cursuri de perfecţionare a Antrenorilor; în vederea “LICENŢIERII ”

    NAVODARI/MANGALIA

    27.08

    Etapa a I-a CN juniori/junioare U23

     

    03.09

    Etapa I-a Cupa Romaniei seniori (CFR )

    CLUJ

    03.09

    Etapa I-a Cupa Romaniei Senioare (ELECTRO)

    TARGU MURES

    10.09

    Etapa a I-a CN seniori /senioare

     

    17.09

    Etapa a II-a CN juniori/junioare U23

     

    24.09

    Etapa a II-a CN seniori

     

    01.10

    Cupa României Individual U60.60 + Etapa a-I-a

    PLOIESTI

    05-08.10

    Cupele Europene Intercluburi ( MUNCHEN,MUNCHEN,

    CLUJ-NAPOCA )

     

    14- 16.10

    Finala C.N. Ind. Clasic, Sprint,Perechi,Tandem şi Tandem Mixt SENIORI –Fem/ Masc.

    PLOIESTI/CLUJ

    22.10

    Etapa a III-a CN juniori/junioare U23

     

    29.10

    Etapa a III-a CN seniori /II-a Senioare

     

    04-06.11

    Finala C.N. Ind. Clasic, Sprint,Perechi,Tandem şi Tandem Mixt Juniori U23 –Fem/ Masc

    CLUJ

    05-06.11

    Finala CN Individual si perechi pe categorii (Nevazatori)

    PLOIESTI/IASI

    12.11

    Etapa IV-a CN Seniori/ III-a Senioare

     

    19. 11

    Cupa României Etapa a II-a Seniori (TALMACIU)

    HUNEDOARA

    19.11

    Cupa României Etapa a II-a Senioare (RAPID)

    PLOIESTI

    26.11

    Cupa Romaniei Individual /Perechi 60+ Etapa II-a

    HUNEDOARA/CLUJ

    02-03.12

    Finala C.N. Individual Sprint.Perechi, şi Tandem la 60, 60 +

    HUNEDOARA-PLOIESTI

    03.12

    Etapa a V-a CN Seniori

     

    10-11.12

    Competiţie Naţională Juniori mici U12, U14 (Finanţată de MTS prin federaţie)

    TARGU MURES

    16-18.12

    Cursuri de perfecţionare a Antrenorilor; în vederea “LICENŢIERII ”

    Poiana Brasov

    12-22.12

    Cantonament Lot national Seniori,Tineret U23, Juniori U18 şi U14 M/F

    Poiana Braşov

     

    FRP

    Federația Română de Popice

Deschideți tot Închideți tot
FRP

Federația Română de Popice